Forum Stats Test Link Test Link Test Link Test Link
Forumlar » Genel » Folklor Araştırmaları » Folklor-Edebiyat'ın 84.Sayısı Çıktı

Yazar Mesaj   #1710  2016-03-11 23:40 GMT  

Online status admin

Administrators

Ülke:
Meslek: Site Yöneticisi
21 YILDIR YAYINLANAN ULUSLARARASI HAKEMLİ DERGİ “FOLKLOR/EDEBİYAT”IN 84. SAYISI ÇIKTI

21 YILDIR YAYINLANAN ULUSLARARASI HAKEMLİ DERGİ “FOLKLOR/EDEBİYAT”IN 84. SAYISI ÇIKTI

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nin akademik yayını “Folklor/Edebiyat” dergisinin 84. sayısı yayınlandı.

Halkbilim, antropoloji, iletişim, sosyoloji, müzikoloji, eğitim, tarih, dil ve edebiyat içerikli uluslararası akademik hakemli dergi 21. yıldır yayınlanıyor.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin akademik yayını olarak 2008 yılından bu yana faaliyetini sürdüren “Folklor/Edebiyat” dergisinin 84. sayısında yine eğitimden edebiyata, tarihten dile, sosyolojiden antropolojiye, iletişimden müzikolojiye birçok alanda makaleler yer alıyor. Derginin Yayın Yönetmeni Metin Turan “Folklor / Edebiyat” dergisinin 84. sayısıyla birlikte 21 yılını tamamladığını kaydetti. Turan, 2016 yılında hem karma hem de özel sayılar hazırlanacağını belirterek bunlardan birinin Folklor/Edebiyat’ın 2016/3 Sayısı, Eğitim Antropolojisi Özel Sayısı olarak yayımlanacağını açıkladı.

KAPAK 21 YILDIR YAYINLANAN ULUSLARARASI HAKEMLİ DERGİ “FOLKLOR/EDEBİYAT”IN 84. SAYISI ÇIKTI

ML A Folklore Bibliography, ULAKBİLİM ve Türkologicsher Anzeiger Viyana tarafından taranan Uluslararası Hakemli Dergi “Folklor/Edebiyat”ın 84. sayısında makaleler sırasıyla şu başlıklarla yer alıyor: Bir Siyasal İletişim Aracı Olarak Facebook’un Seçmenlerin Oy Verme Kararı Üzerindeki Etkileri: KKTC 2013 Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri Örneği; Soyluluk Çiçeği “EGUVAN”a Kültürel Bir İnceleme; Altay Türklerinde Yolculuk İle İlgili İnanışlar ve Ritüeller; Tûr Abdin’de Bir Kimlik ve Anlatım Biçimi: Mıtırblar ve Mıtrıplık; Araştırma Sürecini Açmak: Bir Vaka ve Bir Sosyoloji Araştırması; Elif Şafak’ın ” Ustam ve Ben” ve Jose Saramago’nun “Filin Yolculuğu” adlı eserlerinin “Toplumsal Sınıf” Ekseninde Analitik Olarak İncelenmesi; Memoratlara Göre Karaca Ahmet Sultan; Antakya’da Yaşayan Özbeklerde Nevruz Bayramı ve Nevruz Tatlısı: Sümelek; “Anayurt Oteli” ve “Dünya Ağrısı”nda Otel (S)imgesi; Divanu Lûgati’t-Türk’ün İzinde En Eski Kıbrıs Türk Atasözleri; Pertev Naili Borotav-Oğuz Tansel Mektuplaşması; “Bulutları Beklerken” ve “Gün Sancısı”nda Kimlik Temsili; Virginia Woolf’un “Orlando”sunda Cinsiyet Dönüşümü; Küreselleşme Sürecinde Yöresel Ürünlerin Tanıtımının Önemi ve Bu Bağlamda Âşıkların Tanıtımdaki Yeri; Masaldan Şiire ve Hikâyeye: Cahit Sıtkı’nın Abbas Hikâyesini Metinselaşkınlık İlişkileri Kuramı’na Göre Anlamlandırma; Bâbur’un Hatıratında Geçen ‘Askerlikle İlgili’ Bazı Nesne Adları.

eskisayılar 21 YILDIR YAYINLANAN ULUSLARARASI HAKEMLİ DERGİ “FOLKLOR/EDEBİYAT”IN 84. SAYISI ÇIKTI

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin 3 ayda bir yayınlanan uluslararası hakemli dergisi “Folklor/Edebiyat”ın hakem kurulunda,  Kuzey Kıbrıs ve Türkiye’nin yanı sıra ABD, Güney Kore, Romanya, Almanya, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Bulgaristan,  Ukrayna,  Rusya, Macaristan ve İsveç üniversitelerinden de üyeler bulunuyor. Dergi ayrıca, Özbekistan Yüksek Öğretim Kurumu ile Güney Kore Yüksek Öğretim Kurumu tarafından da akademik yayınlar listesinde yer alıyor.

06.01.2016

---------------------------------------------

Kaynak: ciu.edu.tr/